Przed nami mnóstwo okazji do drobnych upominków za chwilę Dzień Kobiet, a zaraz po nim zyskujący na popularności Dzień Mężczyzn. Ponadczasowe skórzane i ekologiczne dodatki są nadal w modzie, ale czy na pewno wiemy, jak je wręczać, by nie popełnić żadnego faux pas?

Skórzane upominki kojarzą się z elegancją i szykiem mówi Paweł Rowicki, właściciel firmy Cedar z galanterią osobistą. Takie dodatki są po prostu piękne, ceni się je również za ponadczasowość, uniwersalność i funkcjonalność. Portfele, paski i inne skórzane akcesoria to wciąż najchętniej wybierane prezenty na wszelkie okazje niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z istnienia tzw. podarunkowego savoir-vivre, czyli zasad wręczania tych upominków, które zrodziły się na bazie przesądów.

W tym sezonie warto postawić na pięć topowych upominków i wiedzieć jak prawidłowo
je przekazać wybranej osobie eksperci firmy Rovicky przygotowali podpowiedzi.

1. Portfel to idealny pomysł na prezent z prostego powodu zgodnie z przesądami portfela nie powinno się nigdy samodzielnie kupować. Uwaga warto pamiętać, że w złym tonie jest podarunek w postaci pustego portfela przed zapakowaniem można więc włożyć do środka symboliczny grosik! Dla kobiet wybieramy portfele czerwone i złote te barwy symbolizują bogactwo i władzę.

2. Torba wielofunkcyjna dla pań lub saszetka dla panów ucieszy na pewno wszystkich, lubujących się w kolekcjonowaniu takich dodatków do garderoby. Ten podarunek warto wzbogacić o specjalną zawieszkę, gdyż wciąż utrzymują się przesądy, że toreb nie wolno stawiać na podłodze, gdyż uciekną z niej wszystkie pieniądze!

3. Pasek podkreśli codzienny strój oraz doda elegancji nie tylko panom. Ale uwaga! Czy wiecie, że z tym pomysłem na podarunek wiąże się pewien dziwny zwyczaj? Otóż pasek symbolizuje ograniczenie wolności jeśli obdarowany chce uniknąć usidlenia powinien zapłacić za prezent choćby symboliczną kwotę niezależność powróci, gdy prezent przestanie być prezentem.

4. Skórzane etui, czyli piękny gadżet, mający na celu chronić wartościowe przedmioty, karty płatnicze i dokumenty. Etui stanowi idealne rozwiązanie w naszym bezgotówkowym świecie, w którym coraz częściej zapomina się o portfelach i torebkach. Pozycja tego dodatku umacnia się i rozkwita w postaci wielu rodzajów do wyboru, takich jak, m.in.: etui na klucze, etui na dokumenty, etui na długopisy czy okulary. I uwaga! Ten modny dodatek na razie jest całkowicie wolny od przesądów!

5. Rękawiczki oto TOP prezent na pandemiczne czasy! Przyda się nie tylko na przedwiosenne chłody, ale i na wszelkie okazje, gdy trzeba ochronić dłonie przed dotykaniem skażonych wirusami powierzchni. Obdarowani docenią najbardziej takie rękawiczki, w których będzie można korzystać z telefonu bez konieczności ich zdejmowania. Uwaga! Pewien przesąd podaje, że rękawiczki, jako prezent to zapowiedź kłótni można się uwolnić od tej klątwy, płacąc za ów prezent symboliczny grosik – podobnie jak w przypadku paska.

Przepis na udany prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny? Dobra jakość, solidne wykonanie i atrakcyjny design plus funkcjonalność! Te kryteria spełniają akcesoria skórzane, jako przedmioty codziennego użytku. Każdego dnia, gdy obdarowany weźmie swój podarunek do ręki, będzie miał w pamięci osobę, od której go otrzymał. Ten drobny gest może pozytywnie wpłynąć na relacje między ludźmi i dostarczyć wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sportowa elegancja na wiosnę
Next post Must have kobiecej garderoby