logo
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation.
banner
About      Faq       Contact     Shop
C-Style by C-Thru

#klasycznie o trendach

c-style  Home   #klasycznie o trendach

#klasycznie o trendach

Na naszym blogu trwa konkurs #cthrumakeastatement, polegającym na stworzeniu i opisaniu stylizacji, która podbije serca naszych jurorów;) Ale jak to zrobić? Z pewnością warto śledzić najnowsze trendy. W ostatnim wpisie przedstawiliśmy kilka z nich, jednak prawdziwa stylistka oprócz znajomości najnowszych hot trendów zna się także na klasykach! 😀 Dzisiaj przedstawimy kilka klasycznych elementów ubioru i przypomnimy jaka osoba bądź słynny projektant stoi za ich wprowadzeniem do „powszechnego obiegu” lub za ich szerokim upowszechnieniem

 

Coco Chanel i mała czarna

 

O co chodzi z tą małą czarną? Co to za sztuka zaprojektować czarną sukienkę? Można zapytać… Będąc modową ignorantką! 😉 A chodzi o to, że w tamtych czasach (a mianowicie w 1916 roku) czerń była zarezerwowana głównie dla…wdów, sióstr zakonnych i służby. Dlatego czarna sukienka i do tego NIE do kostek – była swoistym przełomem!

 

 

Portrait of a beautiful brunette model. Makeup and hair in the sixties style. Studio shot.

 
Znów Coco Chanel i kostiumy z dżerseju i tweedu

 

 

Kostiumy składające się z żakietu i spódnicy wykonanej z tego samego materiału kojarzą nam się dzisiaj głównie z naszymi mamami lub z mocno biznesowym lookiem. Jednak owe kostiumy, w momencie ich wprowadzenia były bardzo innowacyjne i zagościły w modzie na długie lata. Ich wielką fanką była m.in. Jackie Kennedy.

beauty rich brunette woman in luxury interior near empty frames, vintage elegance brunette stylish

 

 

Dior i pepitka

 

Wzór typu pepitka (inaczej nazywany psim zębem lub kurzą stopką…) nie ma arystokratycznego rodowodu. Podobno narodził się w Szkocji, a pledy tkane w ten sposób były używane do okrywania jagniąt… Jednak w pepitce zakochała się zarówno Coco Chanel jak i Christian Dior, który w 1947 roku opakował swoje pierwsze perfumy Miss Dior w pudełko, na którym widniał właśnie ten charakterystyczny wzór.

fashionable young woman in stylish suit with blue handbag clutch pink background . Trendy concept accessories

 

 

Elizabeth Smith Miller i… spodnie dla kobiet

 

 

W 1851 roku Amelia Bloomer, redaktorka pisma The Lily i amerykańska feministka walcząca o równouprawnienie kobiet, zdecydowała się na bardzo drastyczny i skandaliczny jak na tamte czasy krok. Porzuciła chodzenie w bufiastych i falbaniastych sukniach i zaczęła nosić spodnie! Następny krok zrobiła Elizabeth Smith Miller, dobra koleżanka Bloomer, która zaprojektowała pierwsze na świecie spodnie dla kobiet, inspirowane tureckimi pantalonami, zwanymi przez anglików bloomersami.

Street Style fashion Paris

 

 

I co, zainspirowałyśmy Was trochę? Jeśli tak zajrzyjcie do naszej aplikacji #cthrumakeastatement, stwórzcie zestaw ubraniowy i opiszcie jego atuty posługując się wiedzą na temat mody, jak na prawdziwą stylistkę przystało!:) Pamiętajcie, na najbardziej kreatywne dziewczyny czekają fantastyczne nagrody: sukienka własnego projektu od Place for Dress, vouchery na wymarzone zakupy, zestawy kosmetyków C-Thru Tener Love oraz egzemplarze najnowszego albumu „Puzzle” naszej Ambasadorki!

1 Komentarz
  • 11 marca 2017

    What’s up friends, fastidious piece of writing and fastidious urging commented at this place,
    I am in fact enjoying by these.

Zostaw komentarz: